Samlet kalender


Beskrivelse Sted Art Tilm.frist Kontakt
AFLYST- WCTT / internationalt stævne
29-08-2020
København K 29-07-2020 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Danfortræning
04-09-2020 06-09-2020
Vejle KU 15-08-2020 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
AFLYST -1-2-Træner
05-09-2020
Aarhus KU 05-08-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Dangraduering
06-09-2020
Vejle KU 15-08-2020 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
Træneruddannelse 1
11-09-2020 13-09-2020
Roskilde KU 12-08-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
2020-09-18 - Dangradueringskursus Sim Uu 1.-3.dan
18-09-2020 20-09-2020
Præstø KU 15-08-2020 Se indbydelse
2020-09-18- Dangradueringskursus Sim Uu 4.-7.dan
18-09-2020 20-09-2020
Præstø KU 15-08-2019 Se indbydelse
AFLYST - Budo Nord Cup Kamp
19-09-2020
Skanderborg Fælled K 19-08-2020 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Danish Open Poomsae
19-09-2020
Skanderborg Fælled T 05-09-2020 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Træneruddannelse 1
25-09-2020 27-09-2020
Aarhus KU 26-08-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Danfortræning MK-TLA
26-09-2020 27-09-2020
Hadsten KU 06-09-2020 Momme Knutzen
T: +45 2295 9747
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 B
02-10-2020 04-10-2020
Risskov KU 02-09-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Flyttet - Træneruddannelse 2 C
03-10-2020 04-10-2020
Risskov KU 03-09-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Rødovre Open
17-10-2020
Rødovre K 17-09-2020 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Rødovre Cup Teknik
17-10-2020
Rødovre T 03-10-2020 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
1-2-Træner
24-10-2020
Roskilde KU 24-09-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Sports Performance Uddannelse Blok 1
31-10-2020 01-11-2020
TBA KU 05-10-2020 Kasper Skyum Bolmgren
T: 40 47 62 35
[send e-mail]
Træneruddannelse 1
06-11-2020 08-11-2020
Esbjerg KU 07-10-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
DM Kamp
14-11-2020
Solrød K 31-10-2020 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
DM Teknik
14-11-2020
Solrød T 31-10-2020 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Dan-graduering MK-TLA
28-11-2020
Hadsten KU 06-09-2020 Momme Knutzen
T: +45 2295 9747
[send e-mail]
Dangradueringskursus DTaF - Sim Uu 1.-3.dan
04-12-2020 06-12-2020
Præstø KU 15-10-2020 Se indbydelse
Dangradueringskursus Sim Uu 4.-7.dan
04-12-2020 06-12-2020
Præstø KU 15-10-2019 Se indbydelse
Nordiske Mesterskaber 2021 Kamp
16-01-2021
Rødovre K 02-01-2021 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Nordiske Mesterskaber 2021 Teknik
16-01-2021
Rødovre T 02-01-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
1-2-Træner
30-01-2021
Aarhus KU 30-12-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Beg/Øvet Teknik
06-02-2021
Munkebo T 06-01-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
27-02-2021
[ansøg stævne] KU 27-01-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Esbjerg Cup
27-02-2021
Esbjerg K 27-01-2021 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Esbjerg Teknik Cup
27-02-2021
Esbjerg T 27-01-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Træneruddannelse 1
05-03-2021 07-03-2021
Aarhus KU 06-02-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 A Sjælland
13-03-2021 14-03-2021
[ansøg stævne] KU 13-02-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 Sjælland
19-03-2021 21-03-2021
[ansøg stævne] KU 20-02-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Tommerup Teknik Cup 2021
17-04-2021
Tommerup T 17-03-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 B
23-04-2021 25-04-2021
Skanderborg KU 23-03-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Danish Open Teknik
22-05-2021
Skanderborg fælled T 22-04-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 Sjælland
28-05-2021 30-05-2021
[ansøg stævne] KU 29-04-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner
05-06-2021
Esbjerg KU 05-05-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
12-06-2021
[ansøg stævne] KU 12-05-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
WCTT / internationalt stævne
28-08-2021
København K 15-08-2021 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
1-2-Træner
04-09-2021
Risskov KU 04-08-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 Sjælland
10-09-2021 12-09-2021
[ansøg stævne] KU 11-08-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1
24-09-2021 26-09-2021
Esbjerg KU 25-08-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Budo Nord Cup Kamp
02-10-2021
Skanderborg Fælled K 02-09-2021 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Budo Nord Cup Teknik
02-10-2021
Skanderborg Fælled T 02-09-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 C
02-10-2021 03-10-2021
Risskov KU 02-09-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Rødovre Open
23-10-2021
Rødovre K 23-09-2021 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Rødovre Cup Teknik
23-10-2021
Rødovre T 23-09-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
30-10-2021
[ansøg stævne] KU 30-09-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 Jylland/Fyn
05-11-2021 07-11-2021
[ansøg stævne] KU 06-10-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
DM Kamp
20-11-2021
Skanderborg K 20-10-2021 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
DM Teknik
20-11-2021
Skanderborg T 20-10-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Esbjerg Cup
26-02-2022
Esbjerg K 26-01-2022 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Esbjerg Teknik Cup
26-02-2022
Esbjerg T 26-01-2022 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Danish Open Teknik
21-05-2022
Skanderborg fælled T 21-04-2022 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
WCTT / internationalt stævne
27-08-2022
København K 27-07-2022 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Budo Nord Cup Kamp
24-09-2022
Skanderborg Fælled K 24-08-2022 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Budo Nord Cup Teknik
24-09-2022
Skanderborg Fælled T 24-08-2022 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Esbjerg Cup
25-02-2023
Esbjerg K 25-01-2023 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Esbjerg Teknik Cup
25-02-2023
Esbjerg T 25-01-2023 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Danish Open Teknik
20-05-2023
Skanderborg fælled T 20-04-2023 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
WCTT / internationalt stævne
26-08-2023
København K 26-07-2023 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Budo Nord Cup Kamp
23-09-2023
Skanderborg Fælled K 23-08-2023 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Budo Nord Cup Teknik
23-09-2023
Skanderborg Fælled T 23-08-2023 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
DM Teknik
18-11-2023
Skanderborg T 18-10-2023 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
DM Kamp
18-11-2023
Skanderborg K 18-10-2023 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Websitet er bygget i Ajour CMS fra ITIDE