Samlet kalender


Beskrivelse Sted Art Tilm.frist Kontakt
WCTT / internationalt stævne
24-08-2019
København K 11-08-2019 Jan Jørgensen
T: +45 2122 5166
[send e-mail]
Danish Open 2019
31-08-2019
Horsens T 16-08-2019 Anders Banzon
T: +4526154843
[send e-mail]
AFLYST - 1-2-Træner
07-09-2019
Helsinge KU 07-08-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
14-09-2019 15-09-2019
Roskilde KU 14-08-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Instruktør inspirationsaften #2
18-09-2019
Ringsted Taekwondo Klub KU 18-09-2019 Kasper Bolmgren
T: 40 47 62 35
[send e-mail]
Budo Nord Cup Kamp
21-09-2019
Skanderborg Fælled K 01-09-2019 Jan Jørgensen
T: +45 2122 5166
[send e-mail]
Budo Nord Cup Teknik
21-09-2019
Skanderborg Fælled T 01-09-2019 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Danfortræning MK-TLA
28-09-2019 29-09-2019
Hadsten KU 08-09-2019 Momme Knutzen
T: +45 2295 9747
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
28-09-2019 29-09-2019
Skanderborg KU 28-08-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Danfortræning
28-09-2019 29-09-2019
[ansøg stævne] KU 28-09-2019 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
2019 International Taekwondo Master
03-10-2019 05-10-2019
Idrætshøjskolen Bosei, Præstø KU 20-08-2019 Søren Holmgård Knudsen
T: +45 2466 4872
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 C
05-10-2019 06-10-2019
Furesø KU 05-09-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Gradueringsseminar
05-10-2019
Kolding Huma TKD klub KU 01-10-2019 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
Rødovre (ETU A-Class teknik)
19-10-2019
Rødovre T 19-09-2019 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Rødovre Cup
19-10-2019
Rødovre K 19-09-2019 Jan Jørgensen
T: +45 2122 5166
[send e-mail]
1-2-Træner
26-10-2019
Vejle KU 26-09-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B Sjælland
09-11-2019 10-11-2019
Roskilde KU 09-10-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2 Træner for Unge
09-11-2019
Nørrebro Taekwondo, Heimdalsgade 35, 2200 København KU 21-10-2019 KASPER SKYUM BOLMGREN
[send e-mail]
Dangraduering
16-11-2019
[ansøg stævne] KU 16-11-2019 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
DM Kamp
23-11-2019
Skanderborg, Skanderborg Fælled K 23-11-2019 Jan Jørgensen
T: +45 2122 5166
[send e-mail]
DM Teknik
23-11-2019
Skanderborg, Skanderborg Fælled T 02-11-2019 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Dangradueringskursus Sim Uu 1.-3.dan
29-11-2019 01-12-2019
Præstø KU 15-10-2019 Se indbydelse
Dangradueringskursus Sim Uu 4.-7.dan
29-11-2019 01-12-2019
Præstø KU 15-10-2019 Se indbydelse
Dan-graduering MK-TLA
30-11-2019
Hadsten KU 08-09-2019 Momme Knutzen
T: +458698 8992
[send e-mail]
Get2Sport
07-12-2019
Nørrebrohallen, Nørrebrogade 208, 2200 København K 07-12-2019 Tommy Legind Mortensen
[send e-mail]
NM 2020
18-01-2020
Oslo, Ekeberg Idrettshall TK
1-2-Træner
25-01-2020
Aarhus KU 25-12-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Beg/Øvet Teknik
01-02-2020
Munkebo T 01-01-2020 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Esbjerg Cup
22-02-2020
Esbjerg K 22-01-2020 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Esbjerg Teknik Cup
22-02-2020
Esbjerg T 22-01-2020 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
1-2-Træner
29-02-2020
Roskilde KU 29-01-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 A
07-03-2020 08-03-2020
Risskov KU 07-02-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
14-03-2020 15-03-2020
Risskov KU 14-02-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
28-03-2020 29-03-2020
Roskilde KU 28-02-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Danish Open Teknik
18-04-2020
[ansøg stævne] T 18-03-2020 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Repræsentantskabsmøde 2020
25-04-2020
[ansøg stævne] A 25-04-2020 Sekretariatet
T: +45 2122 5166
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 B
01-05-2020 03-05-2020
Roskilde KU 01-04-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Rødovre Open
09-05-2020
Rødovre K 09-04-2020 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B
16-05-2020 17-05-2020
Roskilde KU 16-04-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Tommerup Teknik Cup
30-05-2020
Tommerup T 30-04-2020 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
1-2-Træner
13-06-2020
Aarhus KU 13-05-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner
20-06-2020
Roskilde KU 20-05-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
2020 Sommerlejr
04-07-2020 10-07-2020
Esbjerg A 04-07-2020 Torben Madsbøll
[send e-mail]
WCTT / internationalt stævne
29-08-2020
København K 29-07-2020 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
1-2-Træner
05-09-2020
Aarhus KU 05-08-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
12-09-2020 13-09-2020
Roskilde KU 12-08-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
26-09-2020 27-09-2020
Aarhus KU 26-08-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 C
03-10-2020 04-10-2020
Risskov KU 03-09-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Rødovre Open
17-10-2020
Rødovre K 17-09-2020 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Rødovre Cup Teknik
17-10-2020
Rødovre T 17-09-2020 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
1-2-Træner
24-10-2020
Roskilde KU 24-09-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B
07-11-2020 08-11-2020
Esbjerg KU 07-10-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner
30-01-2021
Aarhus KU 30-12-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Beg/Øvet Teknik
06-02-2021
Munkebo T 06-01-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
27-02-2021
[ansøg stævne] KU 27-01-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Esbjerg Teknik Cup
27-02-2021
Esbjerg T 27-01-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
06-03-2021 07-03-2021
Aarhus KU 06-02-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 A Sjælland
13-03-2021 14-03-2021
[ansøg stævne] KU 13-02-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Sjælland
20-03-2021 21-03-2021
[ansøg stævne] KU 20-02-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Tommerup Teknik Cup
17-04-2021
Tommerup T 17-03-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 B Jylland/Fyn
23-04-2021 25-04-2021
[ansøg stævne] KU 23-03-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Danish Open Teknik
22-05-2021
[ansøg stævne] T 22-04-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B Sjælland
29-05-2021 30-05-2021
[ansøg stævne] KU 29-04-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner
05-06-2021
Esbjerg KU 05-05-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
12-06-2021
[ansøg stævne] KU 12-05-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner
04-09-2021
Risskov KU 04-08-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Sjælland
11-09-2021 12-09-2021
[ansøg stævne] KU 11-08-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
25-09-2021 26-09-2021
Esbjerg KU 25-08-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Budo Nord Cup Teknik
02-10-2021
Skanderborg Fælled T 02-09-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 C
02-10-2021 03-10-2021
Risskov KU 02-09-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Rødovre Open
23-10-2021
Rødovre K 23-09-2021 Heidi Atiadevey
T: +45 2843 1712
[send e-mail]
Rødovre Cup Teknik
23-10-2021
Rødovre T 23-09-2021 Anders Banzon
T: +45 2615 4843
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
30-10-2021
[ansøg stævne] KU 30-09-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B Sjælland
06-11-2021 07-11-2021
[ansøg stævne] KU 06-10-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Websitet er bygget i Ajour CMS fra ITIDE