Kursuskalender


Beskrivelse Sted Art Tilm.frist Kontakt
1-2-Træner
26-10-2019
Vejle KU 26-09-2019 Lars Arnum
Instruktør inspirationsaften #3
05-11-2019
Aarhus KU 05-11-2019 Kasper Bolmgren
Træneruddannelse 1 B Sjælland
09-11-2019 10-11-2019
Roskilde KU 09-10-2019 Lars Arnum
1-2 Træner for Unge
09-11-2019
Nørrebro Taekwondo, Heimdalsgade 35, 2200 København KU 21-10-2019 KASPER SKYUM BOLMGREN
Dangraduering
16-11-2019 09-11-2019
Taekwondo Klub Do - Århus KU 21-09-2019 Brian Rex
T: 21 68 02 90
Dangradueringskursus Sim Uu 1.-3.dan
29-11-2019 01-12-2019
Præstø KU 15-10-2019 Se indbydelse
Dangradueringskursus Sim Uu 4.-7.dan
29-11-2019 01-12-2019
Præstø KU 15-10-2019 Se indbydelse
Dan-graduering MK-TLA
30-11-2019
Hadsten KU 08-09-2019 Momme Knutzen
T: +458698 8992
1-2-Træner
25-01-2020
Aarhus KU 25-12-2019 Lars Arnum
1-2-Træner
29-02-2020
Roskilde KU 29-01-2020 Lars Arnum
Træneruddannelse 2 A
07-03-2020 08-03-2020
Risskov KU 07-02-2020 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 A
14-03-2020 15-03-2020
Risskov KU 14-02-2020 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 A
28-03-2020 29-03-2020
Roskilde KU 28-02-2020 Lars Arnum
Træneruddannelse 2 B
01-05-2020 03-05-2020
Roskilde KU 01-04-2020 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 B
16-05-2020 17-05-2020
Roskilde KU 16-04-2020 Lars Arnum
Dangradueringskursus DTaF - Sim Uu 1.-3.dan
06-06-2020 07-06-2020
Præstø KU 15-04-2020 Se indbydelse
Dangradueringskursus Sim Uu 4.-7.dan
06-09-2020 07-09-2020
Præstø KU 15-04-2019 Se indbydelse
1-2-Træner
13-06-2020
Aarhus KU 13-05-2020 Lars Arnum
1-2-Træner
20-06-2020
Roskilde KU 20-05-2020 Lars Arnum
1-2-Træner
05-09-2020
Aarhus KU 05-08-2020 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 A
12-09-2020 13-09-2020
Roskilde KU 12-08-2020 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 A
26-09-2020 27-09-2020
Aarhus KU 26-08-2020 Lars Arnum
Træneruddannelse 2 C
03-10-2020 04-10-2020
Risskov KU 03-09-2020 Lars Arnum
1-2-Træner
24-10-2020
Roskilde KU 24-09-2020 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 B
07-11-2020 08-11-2020
Esbjerg KU 07-10-2020 Lars Arnum
Dangradueringskursus DTaF - Sim Uu 1.-3.dan
05-12-2020 06-12-2020
Præstø KU 15-10-2020 Se indbydelse
Dangradueringskursus Sim Uu 4.-7.dan
05-12-2020 06-12-2020
Præstø KU 15-10-2019 Se indbydelse
1-2-Træner
30-01-2021
Aarhus KU 30-12-2020 Lars Arnum
1-2-Træner Sjælland
27-02-2021
[ansøg stævne] KU 27-01-2021 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 A
06-03-2021 07-03-2021
Aarhus KU 06-02-2021 Lars Arnum
Træneruddannelse 2 A Sjælland
13-03-2021 14-03-2021
[ansøg stævne] KU 13-02-2021 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 A Sjælland
20-03-2021 21-03-2021
[ansøg stævne] KU 20-02-2021 Lars Arnum
Træneruddannelse 2 B
23-04-2021 25-04-2021
Skanderborg KU 23-03-2021 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 B Sjælland
29-05-2021 30-05-2021
[ansøg stævne] KU 29-04-2021 Lars Arnum
1-2-Træner
05-06-2021
Esbjerg KU 05-05-2021 Lars Arnum
1-2-Træner Sjælland
12-06-2021
[ansøg stævne] KU 12-05-2021 Lars Arnum
1-2-Træner
04-09-2021
Risskov KU 04-08-2021 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 A Sjælland
11-09-2021 12-09-2021
[ansøg stævne] KU 11-08-2021 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 A
25-09-2021 26-09-2021
Esbjerg KU 25-08-2021 Lars Arnum
Træneruddannelse 2 C
02-10-2021 03-10-2021
Risskov KU 02-09-2021 Lars Arnum
1-2-Træner Sjælland
30-10-2021
[ansøg stævne] KU 30-09-2021 Lars Arnum
Træneruddannelse 1 B Jylland/Fyn
06-11-2021 07-11-2021
[ansøg stævne] KU 06-10-2021 Lars Arnum
Websitet er bygget i Ajour CMS fra ITIDE