Kursuskalender


Beskrivelse Sted Art Tilm.frist Kontakt
P-Dommerkursus Kamp
22-02-2019
Esbjerg KU 19-02-2019 Sekretariatet
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 A
02-03-2019 03-03-2019
Hillerød KU 09-02-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
09-03-2019 10-03-2019
Risskov KU 09-02-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Gradueringsseminar
09-03-2019
Fredericia KU 02-03-2019 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
Danfortræning MK-TLA
16-03-2019 17-03-2019
Hadsten KU 23-02-2019 Momme Knutzen
T: +45 2295 9747
[send e-mail]
KLUB Kompetencer(ØST)
16-03-2019
Banegraven 18, 3550 Slangerup KU 04-03-2019 KASPER SKYUM BOLMGREN
T: 40 47 62 35
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
23-03-2019 24-03-2019
Roskilde KU 23-02-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner
27-04-2019
Frederikssund KU 27-03-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 B
03-05-2019 05-05-2019
Risskov KU 03-04-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B
11-05-2019 12-05-2019
Skanderborg KU 11-04-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Danfortræning
11-05-2019 12-05-2019
Hillerød KU 11-05-2019 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
Dan-graduering MK-TLA
25-05-2019
Hadsten KU 23-02-2019 Momme Knutzen
T: +458698 8992
[send e-mail]
Dangradueringskursus Sim Uu 1.-3.dan
31-05-2019 02-06-2019
Præstø KU 15-04-2019 Se indbydelse
Dangradueringskursus Sim Uu 4.-7.dan
31-05-2019 02-06-2019
Præstø KU 15-04-2019 Se indbydelse
1-2-Træner
15-06-2019
Risskov KU 15-05-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Dangraduering
06-07-2019
Ry KU 06-07-2019 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
1-2-Træner
07-09-2019
Helsinge KU 07-08-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Sjælland
14-09-2019 15-09-2019
Roskilde KU 14-08-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Gradueringsseminar
14-09-2019
[ansøg stævne] KU 14-09-2019 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
Danfortræning MK-TLA
28-09-2019 29-09-2019
Hadsten KU 08-09-2019 Momme Knutzen
T: +45 2295 9747
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A
28-09-2019 29-09-2019
Skanderborg KU 28-08-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Danfortræning
28-09-2019 29-09-2019
[ansøg stævne] KU 28-09-2019 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 C
05-10-2019 06-10-2019
Furesø KU 05-09-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner
26-10-2019
Vejle KU 26-09-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B Sjælland
09-11-2019 10-11-2019
Roskilde KU 09-10-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
Dangraduering
16-11-2019
[ansøg stævne] KU 16-11-2019 Brian Rex
T: 21 68 02 90
[send e-mail]
Dan-graduering MK-TLA
23-11-2019
Hadsten KU 08-09-2019 Momme Knutzen
T: +458698 8992
[send e-mail]
Dangradueringskursus Sim Uu 1.-3.dan
29-11-2019 01-12-2019
Præstø KU 15-10-2019 Se indbydelse
Dangradueringskursus Sim Uu 4.-7.dan
29-11-2019 01-12-2019
Præstø KU 15-10-2019 Se indbydelse
1-2-Træner Jylland/Fyn
25-01-2020
[ansøg stævne] KU 25-12-2019 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
28-02-2020
[ansøg stævne] KU 28-01-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
28-02-2020
[ansøg stævne] KU 28-01-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 A Jylland/Fyn
07-03-2020 08-03-2020
[ansøg stævne] KU 07-02-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Jylland/Fyn
14-03-2020 15-03-2020
[ansøg stævne] KU 14-02-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Sjælland
28-03-2020 29-03-2020
[ansøg stævne] KU 28-02-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 B Sjælland
01-05-2020 03-05-2020
[ansøg stævne] KU 01-04-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B Sjælland
16-05-2020 17-05-2020
[ansøg stævne] KU 16-04-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Jylland/Fyn
13-06-2020
[ansøg stævne] KU 13-05-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
20-06-2020
[ansøg stævne] KU 20-05-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Jylland/Fyn
05-09-2020
[ansøg stævne] KU 05-08-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Sjælland
12-09-2020 13-09-2020
[ansøg stævne] KU 12-08-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Jylland/Fyn
26-09-2020 27-09-2020
[ansøg stævne] KU 26-08-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 C Jylland/Fyn
03-10-2020 04-10-2020
[ansøg stævne] KU 03-09-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
24-10-2020
[ansøg stævne] KU 24-09-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B Jylland/Fyn
07-11-2020 08-11-2020
Esbjerg KU 07-10-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Jylland/Fyn
30-01-2021
[ansøg stævne] KU 30-12-2020 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
27-02-2021
[ansøg stævne] KU 27-01-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Jylland/Fyn
06-03-2021 07-03-2021
[ansøg stævne] KU 06-02-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 A Sjælland
13-03-2021 14-03-2021
[ansøg stævne] KU 13-02-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Sjælland
20-03-2021 21-03-2021
[ansøg stævne] KU 20-02-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 B Jylland/Fyn
23-04-2021 25-04-2021
[ansøg stævne] KU 23-03-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B Sjælland
29-05-2021 30-05-2021
[ansøg stævne] KU 29-04-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Jylland/Fyn
05-06-2021
[ansøg stævne] KU 05-05-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
12-06-2021
[ansøg stævne] KU 12-05-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Jylland/Fyn
04-09-2021
[ansøg stævne] KU 04-08-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Sjælland
11-09-2021 12-09-2021
[ansøg stævne] KU 11-08-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 A Jylland/Fyn
25-09-2021 26-09-2021
Esbjerg KU 25-08-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 2 C Jylland/Fyn
02-10-2021 03-10-2021
[ansøg stævne] KU 02-09-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
1-2-Træner Sjælland
30-10-2021
[ansøg stævne] KU 30-09-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Træneruddannelse 1 B Sjælland
06-11-2021 07-11-2021
[ansøg stævne] KU 06-10-2021 Lars Arnum
[send e-mail]
Websitet er bygget i Ajour CMS fra ITIDE