Samlet kalender

Beskrivelse Sted Art Tilm.frist Kontakt
Træneruddannelse 1 A
04-03-2017 - 05-03-2017

Århus KU 03-02-2017 Jim Mortensen
Tlf. 28514486

Dan-gradueringskursus MK-TLA
11-03-2017

Hadsten KU 20-02-2017 Momme Knutzen
Tlf. +458698 8992

1-2 trænerkursus
25-03-2017

Frederikssund KU 24-02-2017 Jim Mortensen
Tlf. 28514486

Dangradueringskursus SamJae - DTaF del 1
25-03-2017


Vejle KU 11-03-2017 Dannie Frederiksen
Tlf. 5157-2620

Træneruddannelse 2 b
01-04-2017 - 02-04-2017

København KU 10-03-2017 Jim Mortensen
Tlf. 28514486

Risskov Teknik cup
08-04-2017

Viby Hallen – hal 2 Skanderborgvej 224 8260 Viby J T 18-03-2017 Anders Banzon
Tlf. +45 2615 4843

DTaF Repræsentantskabsmøde 2017
22-04-2017
Vejle A 10-04-2017 Søren H. Knudsen
Tlf. 24664872

Træneruddannelse 1 B
22-04-2017 - 23-04-2017

Skanderborg KU 24-03-2017 Jim Mortensen
Tlf. 28514486

1-2 trænerkursus
29-04-2017

Vejle KU 07-04-2017 Jim Mortensen
Tlf. 28514486

Danfortræning DTaF
13-05-2017 - 14-05-2017

Gladsaxe KU 29-04-2017 Brian Rex Hansen
Tlf. 40 77 99 02

Danish Open 2017
20-05-2017
Rødovre T 29-04-2017 Anders Banzon
Tlf. +45 2615 4843

Dangradueringskursus DTaF - Sim Uu 1.-3.dan
02-06-2017 - 04-06-2017

Præstø KU 15-04-2017 Se indbydelse
Dangradueringskursus DTaF - Sim Uu 4.-7.dan
02-06-2017 - 04-06-2017

Præstø KU 15-04-2017 Se indbydelse
Dangradueringskursus SamJae - DTaF del 2
03-06-2017
Vejle KU 03-06-2017 Dannie Frederiksen
Tlf. 5157-2620

Kamp Cup
03-06-2017

Risskov K 03-05-2017 Dorte Sørensen
Tlf. +45 20911871

Dan-graduering MK-TLA
10-06-2017

Hadsten KU 20-02-2017 Momme Knutzen
Tlf. +458698 8992

Get2Sport
10-06-2017
Nørrebro K 22-05-2017
Træneruddannelse 1 C
10-06-2017 - 11-06-2017

Skanderborg KU 15-05-2017 Jim Mortensen
Tlf. 28514486

Førstehjælpskursus for Instruktøre i DTaF
17-06-2017

Århus KU 10-06-2017 Jim Mortensen
Tlf. 28514486

Træneruddannelse 2 c
17-06-2017 - 18-06-2017

København KU 19-05-2017 Jim Mortensen
Tlf. 28514486

Sommerlejr 2017
08-07-2017 - 14-07-2017
Esbjerg A 08-07-2017 Brian Andreasen
Tlf. +45 2258 9414

Dangraduering DTaF
08-07-2017
Sommerlejren i Esbjerg KU 08-07-2017 Brian Rex Hansen
Tlf. 40 77 99 02

Wonderful Copenhagen TT
19-08-2017
København K 19-07-2017 Dorte Sørensen
Tlf. +45 20911871

Copenhagen Open Poomsae
09-09-2017
Islev T 09-08-2017 Anders Banzon
Tlf. +45 2615 4843

Dan-gradueringskursus MK-TLA
16-09-2017

Hadsten KU 24-08-2017 Momme Knutzen
Tlf. +458698 8992

1-2 trænerkursus
23-09-2017

Nørrebro KU 01-09-2017 Jim Mortensen
Tlf. 28514486

Dangradueringskursus SamJae - DTaF del 1
23-09-2017
Vejle KU 16-09-2017 Dannie Frederiksen:
Tlf. 5157-2620

Danfortræning DTaF
30-09-2017 - 01-10-2017

Risskov KU 30-09-2017 Brian Rex Hansen
Tlf. 40 77 99 02

Budo Nord Cup Kamp
30-09-2017
Ry Hallerne Idrætscenter K 30-08-2017 Dorte Sørensen
Tlf. +45 20911871

Budo Nord Cup Teknik
30-09-2017
Ry Hallerne Idrætscenter T 30-08-2017 Anders Banzon
Tlf. +45 2615 4843

Rødovre Plus cup KAMP
28-10-2017
Rødovre K 28-09-2017 Dorte Sørensen
Tlf. +45 20911871

Rødovre Plus cup TEKNIK
28-10-2017
Rødovre T 28-09-2017 Anders Banzon
Tlf. 26 15 48 43

Dangraduering DTaF
18-11-2017

Risskov KU 18-11-2017 Brian Rex Hansen
Tlf. 40 77 99 02

DM Kamp
18-11-2017
Odense K 18-10-2017 Dorte Sørensen
Tlf. +45 20911871

DM Teknik
18-11-2017
Odense T 18-10-2017 Anders Banzon
Tlf. +45 2615 4843

Dan-graduering MK-TLA
25-11-2017

Hadsten KU 24-08-2017 Momme Knutzen
Tlf. +458698 8992

Get2Sport
25-11-2017
Nørrebro K 06-11-2017
Dangradueringskursus DTaF - Sim Uu 1.-3.dan
01-12-2017 - 03-12-2017

Præstø KU 15-10-2017 Se indbydelse
Dangradueringskursus DTaF - Sim Uu 4.-7.dan
01-12-2017 - 03-12-2017

Præstø KU 15-10-2017 Se indbydelse
Dangradueringskursus SamJae - DTaF del 2
02-12-2017
Vejle KU 02-12-2017 Dannie Frederiksen
Tlf. 5157-2620

Nordic Championship
20-01-2018

Finland TK 20-01-2018
Beg/Øvet Teknik
03-02-2018
Munkebo T 03-02-2018
Esbjerg Cup
24-02-2018
Esbjerg T 24-02-2018
Esbjerg Cup
24-02-2018
Esbjerg K 24-02-2018
Beg/Øvet Teknik
14-04-2018
Ringsted T 14-04-2018
Danish Open (ETU A-Class teknik)
26-05-2018
Ry Hallerne Idrætscenter T 26-05-2018
DTaF Sommerlejr 2018
07-07-2018 - 14-07-2018
Rødovre A 07-07-2018
WCTT / internationalt stævne
25-08-2018
København K 25-08-2018
Beg/Øvet Kamp
29-09-2018
Ry Hallerne Idrætscenter K 29-09-2018
Beg/Øvet Teknik
29-09-2018
Ry Hallerne Idrætscenter T 29-09-2018
Rødovre Cup
20-10-2018
Rødovre K 20-10-2018
Rødovre Cup (ETU A-Class teknik)
20-10-2018
Rødovre T 20-10-2018
DM Kamp
17-11-2018
Ansøg stævne K 17-11-2018
DM Teknik
17-11-2018
Ansøg stævne T 17-11-2018
Beg/Øvet Teknik
02-02-2019
Munkebo T 02-02-2019
Esbjerg Cup
23-02-2019
Esbjerg K 23-02-2019
Esbjerg Cup
23-02-2019
Esbjerg T 23-02-2019
Beg/Øvet Teknik
06-04-2019
Ringsted T 06-04-2019
Danish Open (ETU A-Class teknik)
25-05-2019
Ry Hallerne Idrætscenter T 25-05-2019
DTaF Sommerlejr 2019
06-07-2019 - 13-07-2019
Esbjerg A 06-07-2019
WCTT / internationalt stævne
24-08-2019
København K 24-08-2019
Beg/Øvet Teknik
28-09-2019
Ry Hallerne Idrætscenter T 28-09-2019
Beg/Øvet Kamp
28-09-2019
Ry Hallerne Idrætscenter K 28-09-2019
Rødovre Cup
19-10-2019
Rødovre K 19-10-2019
Rødovre Cup (ETU A-Class teknik)
19-10-2019
Rødovre T 19-10-2019
DM Kamp
16-11-2019
Ansøg stævne K 16-11-2019
DM Teknik
16-11-2019
Ansøg stævne T 16-11-2019